Základní informace o estrogenu

supertrener.cz
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Základní informace o estrogenu

Příspěvek od supertrener.cz » pon pro 03, 2018 2:26 pm

Vždy se mluví o testosteronu, ale často se zapíná na estrogen, který je v mužském těle stejně důležitý jako TST, i když se jedná o základní ženský pohlavní hormon. Jak už to bývá, je třeba mít hormonální systém v rovnováze, protože jinak věci nefungují správně a tělo protestuje. Podíváme se tedy trochu blíže na tento hormon, což jsem slíbil v předchozím článku o testosteronové terapii (TRT) pro muže v pozdějším věku.

Celý článek najdete zde: https://www.kulturistika.com/spojeni-mu ... zskem-tele
:arrow: Můj Instagram nebo Facebook: supertrener.cz
:arrow: Spolupráce online :arrow: Sestavení jídelníčku :arrow: Osobní tréninky
:arrow: PM nebo ww.supertrener.cz

Salo33

Re: Základní informace o estrogenu

Příspěvek od Salo33 » čtv pro 06, 2018 4:44 pm

Zdravím, super článek o estrogenech, ale v článku jsou uvedeny jen léky na snížení estrogenu. Co když má ale člověk estrogen příliž nízko. Co v takovém případě dělat? Dá se nějakým způsobem estradiol zvýšit?

supertrener.cz
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supertrener.cz » čtv pro 06, 2018 6:21 pm

Salo33 píše:
čtv pro 06, 2018 4:44 pm
Zdravím, super článek o estrogenech, ale v článku jsou uvedeny jen léky na snížení estrogenu. Co když má ale člověk estrogen příliž nízko. Co v takovém případě dělat? Dá se nějakým způsobem estradiol zvýšit?
Nízkým estrogenem jsem se nezabýval, protože není tak obvyklý jako zvýšený, který právě hlavně souvisí s používáním AS. Rozhodně by to chtělo řešit, nízká hladina je velmi nebezpečná. Doporučuji krevní testy, test na Estradiol stojí okolo 250,- kč a pokud bude pod rozsahem, navštívit lékaře a nasadit odpovídající léčbu....
Pokud by nízká hladina byla způsobena špatným použitím antiestrogenů, pak okamžitě vysadit a estardiol se vrátí do normálního rozmezí.

Salo33

Příspěvek od Salo33 » čtv pro 06, 2018 6:40 pm

Na krvi jsem byl a výsledek je 45 pmol/l a rozsah je 40 - 190 pmol/l Je to v rozmezí ,ale u spodní hranice.

supertrener.cz
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supertrener.cz » čtv pro 06, 2018 6:55 pm

Salo33 píše:
čtv pro 06, 2018 6:40 pm
Na krvi jsem byl a výsledek je 45 pmol/l a rozsah je 40 - 190 pmol/l Je to v rozmezí ,ale u spodní hranice.
Bohužel u nás se nepoužívá citlivý test přímo pro muže, nebo alespoň tam kam chodím já ne, takže výsledek může být malinko zkreslený. Ale hladina je hraniční. Jak se cítíte ? Pokud by byla hladina opravdu nízká, tak se cítíte úplně pod psa, respektive na hovno :D

Salo33

Příspěvek od Salo33 » čtv pro 06, 2018 7:17 pm

Cítím se tak nějak celkem dobře...Možná k večeru více unavený než dřív a sex drive menší než dříve. Testosteron mám v pořádku. Ještě jsem měl progesteron nízký ten byl pod minimální hodnotou...

supertrener.cz
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supertrener.cz » čtv pro 06, 2018 7:23 pm

Pokud neberte nic, co by to ovlivnilo, pak můžete pro klid navštívit endokrinologa a nechat se vyšetřit... Ale jak jsem psal, cítil byste se hůř než popisujete ;)

Luboš

Příspěvek od Luboš » pát pro 07, 2018 7:56 am

Pro začátek bych se pokusil zařadit do stravy potraviny bohaté na fytoestrogeny a pokud by se hladina nezvýšila, teprve pak bych volil nějakou lěčbu (pilulky,naplasti atd). Jinak samozřejmě návštěva endokrinologa je rozumná volba jak píše SuperTrenér, ale prvně než vám něco předepíše, pokusil bych se upravit stravu a obohatit ji o - Sóju,luštěniny ( fazole,čočka ), ořechy ( lněné semínko, sezam ), pohanku a brusinky :)

Odpovědět